Pasjans Pająk – popularny i dostępny dla każdego

Pasjans jest jedną z najstarszych gier karcianych ale mimo upływu lat nie traci na atrakcyjności. Każdy z  nas zna tą grę choćby ze względu na to, że jest ona wgrana w system Windows więc jest dostępna dla każdego kto ma komputer czy laptop, a obecnie jak wiemy chyba każdy już takowy posiada. Gra jest bardzo przyjemna zwłaszcza dla tych, którzy mają w sobie duże pokłady cierpliwości i umieją szybko oraz logicznie myśleć.

Pasjans Pająk jest jedną z kilku odmian tej fascynującej gry karcianej. Jest również dostępny w Internecie więc bez problemu każdy może spróbować  swoich sił i nie koniecznie od  razu z najwyższego poziomu. Nazwa, jak pewnie większość  osób się domyśla, pochodzi od pająka umiejscowionego na odwrocie karty do gry. Głównym zadaniem w tej grze jest  pozbycie się kart  przy ograniczeniu  liczby ruchów. To, co jest bardzo interesującym aspektem w tej grze, to wybór poziomu trudności. Pierwszy,  to poziom łatwy, czyli  gramy tylko jednym kolorem. następny to poziom średni, gdzie mamy dwa kolory.  Trzeci, trudny poziom bazuje już na czterech kolorach. Cała specyfika gry polega na tym, że im wyższy poziom trudności sobie zafundujemy  tym większą ilość kart musimy usunąć poprzez przekładanie kart w taki sposób  aby udało się zbudować kolumnę od króla do asa i to w jednym kolorze. Jeżeli nam się to uda wówczas wybrany kolor zostaje automatycznie usunięty z gry.

To co wyróżnia gry karciane w tym także pasjansa Pająka to zasady, które są jasne i proste oraz z góry ustalone.  Godnym uwagi jest jednak fakt, że na pasjansa pająka mamy zaledwie 500 sekund więc chcąc nie chcąc trzeba się troszkę pospieszyć. Trzeba przyznać, że  ten rodzaj gry jest bardzo wciągający i zajmujący czas, co ma swoje plusy i minusy. Kiedy mamy wolną chwilę np. w pracy taka gra z pewnością się sprawdzi, gdyż  wypełni lukę i to w przyjemny sposób. Pasjans pająk  jest grą nie ograniczoną specjalnie wiekowo co powoduje, że niektóre dzieci z chęcią korzystają z niej,  bo ma też charakter edukacyjny i rozwija. Kształtuje ona wyobraźnię i dobrze wpływa na koncentrację co w przypadku dzieci jest jak najbardziej zalecane.

Pasjans Pająk,  choć należy już do zdecydowanie starszych gier karcianych, jest cały czas popularny i nie brakuje mu zagorzałych zwolenników. Fani cały czas przybywają i próbują swoich sił w ściganiu się z czasem,  z takim rywalem jak komputer. Nikt z nas z pewnością  nie lubi nudy, dlatego  spędzenie czasu lub wolnej chwilki przed komputerem, zwłaszcza  przy grze pasjans  może być całkiem przyjemne a czasem nawet pożyteczne. Pasjans to gra wielu pokoleń i z pewnością  będzie jeszcze długi czas zajmować kluczowe miejsce w kanonie gier karcianych.